از بین بردن لک زرد عرق بدن از روی لباس یا لباس زیر

که عرق روی لباس مخصوصا اگه در مهمونی و مراسمات مهم باشه خیلی زننده و ناراحت کننده ست. مخصوصا اگه روی لباس سفید باشه و یک لکه زرد هم ایجاد کنه!! حالا برای پاک کردن لکه عرق از روی لباس یا لباس زیرتون درخانه با وسایلی که در دسترستون هست میتونین لکه‌ها رو به راحتی پاک کنین . برای آشنایی بیشتر این نکات رو در زیر مطالعه کنین.

-مقصر اصلی مام یا اسپری زیر بغل شماست!

لکه عرق به وجود اومده روی لباس در زیر بغل همیشه به میزان تعریق بستگی نداره. اکثر اوقات این ترکیب عرق زیربغل با مواد شیمیایی درون خوشبو کننده‌هاست که لکه ایجاد میکنه. آلومینیوم درون این خوشبو کننده‌ها با اوره‌ی عرق شما ترکیب میشه و لکه‌ی زرد ایجاد میکنه. اگه آلومینیوم درون خوشبو کننده‌ها به خوبی کارش رو انجام نده یعنی مانع عرق کردن شما نه مطمئن باشین که باعث ایجاد لکه ی زرد روی لباستون میشه. بهتره همیشه سعی کنین که از به وجود اومدن لکه روی پیراهن‌های سفید جلوگیری کنین تا مجبور نشین راه‌های مختلف پاک کردن لکه رو امتحان کنین.

اگه می‌خواین لکه‌های دئودورانت روی لباس‌های شما ازبین بره این نکات رو به خاطر داشته باشین:

-بعد از استفاده از دئودورانت کمی صبر کنین تا پوست شما خشک بشه تا مطمئن بشین پارچه لباس با دئودورانت تماسی نداره.

-لباس‌های رنگ روشنی رو که هر روز می‌پوشین سعی کنین زود به زود بشویین تا لکه‌ روی اون ثابت نشه.

-قبل از هرکاری برچسب لباس رو با دقت بخونین و روش شستشو رو از روی اطلاعاتش انتخاب کنین .

-از پودرهای رختشویی (detergent) که باکیفیت هستن یا مایع لباسشویی ، برای از بین بردن لکه‌ها استفاده کنین.

حالا اگه لباس یا لباس زیرتون بخاطر تعریق لکه شد از روشهای زیر برای پاک کرن اونها استفاده کنین.

مواد مورد نیاز برای از بین بردن لکه زرد ناشی ازعرق زیر بغل:

۱- یک فنجان سرکه

۲- نصف فنجان جوش شیرین

۳- یک قاشق غذاخوری نمک طعام

۴- یک قاشق غذاخوری پودر پراکسید هیدروژن

-حال برای شروع لباس یا لباس زیرتون رو درون کاسه‌ای که با یک فنجان سرکه و دو فنجان آب گرم پر شده به مدت ۲۰ دقیقه خیس کنین.

-جوش شیرین، نمک طعام و پودر پراکسید هیدروژن رو با هم مخلوط و شبیه به خمیر دربیارین. بعد از اینکه لباس به مدت ۲۰ دقیقه در محلول سرکه و آب خیس خورد، اون رو به آرامی چلانده و بر روی یک سطح تمیز (یک حوله تمیز) پهن کنین و خمیر ساخته شده از نمک، پراکسید هیدروژن و جوش شیرین رو به قسمت لکه دار لباس و سایر نقاطی که زرد شده، بمالین و بزارین این مواد به مدت ۲۰ دقیقه روی اون باقی بمونه. (نمک و جوش شیرین نقش جدا کننده لکه و پراکسید هیدروژن نقش لکه بری رو بازی می کنن).

-بعد از گذشت زمان لباستون رو با پودر بشویین. با این روش مطمئن باشین که لکه عرق از روی لباستون پاک شده و می تونین با افتخار دستتون رو بالا ببرین و دیگه برای داشتن لباس زرد رنگ خجالت نکشین.

پاک کردن لکه زیر بغل از روی لباس به کمک آسپرین

اگه با روش بالا نتیجه نگرفتین، می‌تونین چند عدد قرص آسپرین رو خرد کرده و به شکل پودر دربیارین. بعد با آب مخلوط کرده تا ماده‌ای خمیری شکل درست بشه. خمیر رو روی محل لکه بمالین و به مدت چندساعت بزارین بمونه. بعد با آب گرم لباس رو آبکشی کنین و بشوئین. دقت داشته باشین که این روش را فقط برای لباس‌های سفید استفاده کنین چون استفاده از آسپرین می‌تونه به لباسهای رنگی آسیب برسونه.

جلوگیری از لکه زیر بغل لباس

دقت کنین که در بعضی اوقات هر چقدر هم که برای از بین بردن لکه‌های روی لباس تلاش می کنین، موفق نمیشین. به همین دلیل بهتره از لکه شدن لباس یا لباس زیر جلوگیری کنین. توجه داشته باشین که بعد از زدن دئودورانت کمی صبر کنین، تا دئودورانت خشک بشه و بعد لباس رو بپوشین تا پارچه با پوستتون تماسی نداشته باشه. لباس‌های رنگ روشن رو سعی کنین هر روز بشویین تا لکه عرق روی پارچه لباس تثبیت نشه.

استفاده از آب و آبلیمو برای پاک کردن لکه زیر بغل

مقداری آبلیمو رو با آب مخلوط کنین و این ماده رو روی لکه بزارین. اجازه بدین این ماده مدتی روی لباس تون باقی بمونه. برای اینکه اثر سفیدکنندگی این روش بیشتر بشه می‌تونین لباس رو زیر نور خورشید قرار بدین. البته دقت داشته باشین که این روش برای لباس‌های مشکی و یا رنگی کاربردی نداره و ممکنه استفاده از آبلیمو به بافت پارچه آسیب برسونه.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.