از لوبیا قرمز 1401 می توان روغن گیاهی تهیه کرد!

اومانزور، 43 ساله، که کشاورز نیز هست، در کار روزانه خود، با تجربه خود از سازمان های تولیدکنندگان کوچک حمایت می کند تا از طریق فرآوری غلات اساسی، ارزش افزوده محصولات خود را به دست آورند.

این فعالیت ها بخشی از برنامه “ارتقای امنیت غذایی و تغذیه از طریق انعطاف پذیری اقتصادی” است که توسط اتحادیه اروپا، شریک مهم برنامه جهانی غذا در نیکاراگوئه تامین مالی می شود.

حدود 14 نوع لوبیا قرمز 1401 در این کشور کشت می شود. اگرچه لوبیا قرمز ترجیح داده می شود، اما در برخی مناطق لوبیا سفید و سیاه نیز مصرف می شود. اومانزور توضیح می دهد: واریته ها تغییر می کنند زیرا لازم است کیفیت بذرها بهبود یابد تا در برابر خشکی، بارندگی اضافی و آفات مقاوم شوند.

وقتی لوبیا بالغ شد، گیاه را بریده و در آفتاب می گذارند تا خشک شود. سپس فرآیند استخراج دانه ها از غلاف ها، تمیز کردن و انتخاب بهترین دانه ها آغاز می شود.
همینطور نظرات گوناگونی که لوبیا را به دلیل خواص تغذیه‌ای‌شان «فوق‌العاده غذا» می‌دانند. از جمله فوایدی که آنها برای بدن به ارمغان می آورند می توان به محافظت از قلب، آنتی اکسیدان، ضد دیابت و ضد سرطان اشاره کرد.

لوبیا قرمز 1401

و چگونه خورده می شوند؟ لوبیا را می توان در هر سه مرحله رشد میوه خورد. اولی زمانی است که آنها «لطیف» هستند، یعنی زمانی که میوه در غلاف نرسیده باشد (فقط تا زمانی که میوه خشک شود، حبوبات محسوب می شود. اگر سبز باشد، جزو سبزیجات طبقه بندی می شود). غلاف ها را در سوپ یا خورش آماده می کنند.

تعاونی ها خدمات فرآوری حبوبات را به تولیدکنندگان کوچک ارائه می دهند. آنها همچنین محصولات را جمع آوری و به بازار عرضه می کنند.
سپس مرحله “لوبیا کاماگوا” می آید، زمانی که میوه بین سبز و/یا رسیده است. اومانزور می گوید: غلاتی که از غلاف استخراج می شود، مصرف می شود و لوبیا بسیار نرم و پرخاصیتی است، ما عادت داریم آن را در سوپ بخوریم.

دانه، از قبل رسیده و خارج از غلاف، بر اساس ترجیح غذاخوری آماده می شود.

مرحله اول به سادگی پختن آنها با سیر و نمک است. و آنها برای اولین دستور پخت آماده هستند! اما اگر چیز مفصل‌تری می‌خواهید، می‌توانید مایعی را که در آن پخته‌اید بردارید، تخم‌مرغ و خامه را اضافه کنید و از قبل سوپ لوبیا خوشمزه‌تر و مفصل‌تری دارید.

اوما می گوید: “آنها را همچنین می توان آسیاب کرد (یا مخلوط کرد) و با تورتیلاهای ذرت مانند “انچیلادا” خورد. این یکی از غذاهای مورد علاقه در این زمینه است.”

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.