از کشمش بیدانه تاکستان برای سفید کردن فوری دندان استفاده می شود

مصرف مکشمش بیدانه تاکستان در ایالات متحده از نظر تاریخی پایین بوده و در سال های اخیر تغییر چندانی نکرده است. داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) نشان می دهد که 39 درصد از بزرگسالان کمتر از یک بار در روز میوه مصرف می کنند.

در یک نظرسنجی ایالت به ایالت، هیچ ایالتی به هدف مصرف میوه نرسیده است  کودکان معمولاً با مصرف میوه بهتر رفتار می کنند، اما نه چندان. داده های بررسی ملی سلامت و تغذیه نشان داد که در حالی که مصرف میوه در بین کودکان اندکی بهبود یافته است، اما اکثریت آنها هنوز با مصرف های توصیه شده با سن تنظیم شده فاصله دارند.

میوه های خشک سنتی جزء اصلی رژیم های غذایی مدیترانه ای بوده و به دلیل شیرینی و پایداری طولانی مدت ارزش دارند. میوه خشک سنتی دارای مشخصات مغذی مشابه با غذای اصلی است و در نتیجه، میوه خشک به طور معمول منبع خوبی از فیبر و پتاسیم است.

مصرف میوه های خشک امروزه حتی کمتر از میوه های تازه یا کنسرو شده است حدود 6.9 درصد از جمعیت بزرگسال میوه خشک مصرف می کنند.

در تجزیه و تحلیل داده های، کشمش رایج ترین میوه خشک مصرفی بود. از آنجایی که کشمش در سراسر سیستم غذایی در محصولاتی مانند نان، کلوچه، کلوچه و غلات استفاده می شود، کشمش 6 برابر بیشتر از سایر میوه های خشک مصرف می شود.

در مقایسه با غیر مصرف‌کنندگان، مصرف‌کنندگان میوه‌های خشک به طور قابل‌توجهی مصرف کمتری از چربی‌های جامد الکل و قندهای افزوده و مصرف بیشتری از سبزیجات، گوشت و محصولات سویا داشتند.

میانگین انرژی دریافتی مصرف‌کنندگان میوه خشک 1038 کیلوژول در روز بیشتر از غیر مصرف‌کنندگان بود، اما وزن، BMI، دور کمر و اندازه‌گیری چین‌خوردگی زیر کتف، حتی پس از تنظیم معیارهای سبک زندگی مانند فعالیت بدنی، استفاده از تلویزیون رایانه، به‌طور قابل‌توجهی کمتر بود.

علاوه بر این، مصرف‌کنندگان میوه‌های خشک بزرگسالان به میزان قابل توجهی فیبر، ویتامین‌های A، C، E، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و فولات دریافت کردند. ویتامین B12 تنها ویتامینی بود.

که در میان مصرف کنندگان میوه خشک بیشتر نبود  مصرف‌کنندگان میوه‌های خشک به طور قابل‌توجهی دریافت کلسیم، فسفر، منیزیم، آهن، روی، مس و پتاسیم و میزان دریافت کمتری از سدیم داشتند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.