اصول پوشیدن لباس زیر مردانه

می دونین هدف از پوشیدن زیرپیراهن چیه؟! در واقع از هدفهای اصلی پوشیدن زیر‌پیراهن، کاهش لکه‌های عرق و دئودرانت و چرک بدن روی بقیه‌ی لباس‌هاست. درنتیجه زیرپیراهن‌ها با تمیز نگه داشتن پیراهن شما، در افزایش عمر اون شریکه.

همچنین وجود یک لایه‌ی اضافی در زیر یک پیراهن نازک که همان زیرپیراهنیه، ظاهر پیراهن و کت شلوار را زیباتر و خوش‌فرم‌تر میکنه. چون نوک سینه و موهای سینه را پنهان کرده و لباس را با ظاهری بهتر نشون میده.
زیرپیراهنها انواع مختلف دارند. زیرپیراهن‌های نیم‌آستین‌ مخصوص هوای سرد و یا پوششهای اداری و رسمی هستن. به یاد داشته باشین که زیرپیراهنی فقط برای زیر لباسه و به هیچ عنوان نباید از روی لباس مشخص بشه!!

یعنی حتما زیرپیراهنی انتخاب کنین که از یقه‌ی لباسها‌تون مشخص نشه، و همچنین تنگ و بلند باشه که به بدن چسبیده و داخل شلوار قرار بگیره، بعلاوه نازک باشه که روی پیراهن مشخص نشه.
«رنگ زیرپیراهن»

رنگ زیرپیراهن باید همرنگ پوستتون باشه تا از روی لباس مشخص نشه. البته لازم نیست دقیقاً همرنگ پوستتون باشه، اما اگه تضاد زیادی هم با رنگ پوستتون داشته باشه، خیلی بیشتر از اون چیزی که فکرش رو بکنین از روی لباس دیده میشه.
خاکستری تیره، قهوه‌ای یا مشکی مناسب پوست‌های تیره‌ست. اگه پوست بدنتون روشنه، طوسی، بژ و سفید براتون خوبه.
زیرپیراهنی سفید برای فردی با پوست سفید در زیر یک پیراهن سفید عالیه. اما زیرپیراهن طوسی رنگ همراه با پیراهن سفید، باعث میشه پیراهن چرک به نظر برسه.
«جنس زیرپیراهن»

جنس زیر پیراهنی باید نازک باشه تا هم از روی لباس مشخص نشه و هم باعث عرق کردن نشه. بهترین جنس برای زیرپیراهنی، الیاف ۱۰۰ درصد نخیه؛ که هم نرمه و هم به راحتی قالب بدن میشه و می چسبه. زیرپیراهن‎های نسل جدید با استفاده از فناوری نانو میتونه گزینه‌ی بسیار خوبی برای افرادی باشه که تعرق زیادی دارن و این تعرق منجر به تولید بوی ناخوشایندی میشه که با استفاده از این زیرپیراهنها خیالشون راحت میشه.
«سایز زیرپیراهن»

آستین‌های زیرپیراهنی نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشه. چون آستین‌های خیلی بلند باعث بد فرم شدن آستین‌های لباس اصلی میشه و اگه خیلی کوتاه هم باشه ممکنه جمع بشه. همچنین زیرپیراهن نباید خیلی تنگ باشه، چون به سمت بالا جمع میشه و فرم پیراهن و لباس رویی را بدنما و بد فرم میکنه. قد زیرپیراهن‌ها هم همانطور که گفتیم، باید بلند باشه تا توی شلوار قرار بگیره و وقتی خم میشین از شلوار بیرون نزنه.

در کل به یاد داشته باشین که:
• هرگز از تیشرت به عنوان زیرپیراهن استفاده نکنین. چون تیشرت‌ها گشاد و ضخیم‌ و اغلب رنگی و طرح دار هستن، و اصلاً مناسب پوشیدن در زیر لباس نمی‌باشن.

• برعکس مورد بالا، از زیرپیراهن هم به عنوان تیشرت استفاده نکنین. زیرا زیرپیراهن‌ها اغلب تنگ و چسبان هستن و برای تکی پوشیدن زیاد مناسب نیستن. حتی در صورتی که تنگ هم نباشن و شما هم هیکل پری نداشته باشین، پوشیدن زیرپیراهن به جای تیشرت ظاهر خوبی نداره. به علاوه اگه زیرپیراهنی را به تنهایی بپوشین به دلیل این که در زیر آن نمی‌تونین چیزی بپوشین تاعرق رو جذب کنه، لباستون عرقی شده و ظاهر زننده ای می‌گیره.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.