با مصرف روزانه سیب درختی خشک سکته را از خود دور کنید

تحقیقات کلی حاکی از فایده اضافه کردن سیب به رژیم غذایی است. مطالعات زیر به بررسی اثرات سلامتی سیب در رژیم غذایی در طول زمان پرداختند یا اثرات فیتوکمیکال های خاص موجود در سیب را بررسی کردند.

بیماری قلب و عروقی
دیابت نوع 2
سرطان

سیب درختی خشک به طور مداوم در صدر فهرست میوه هایی است که دارای بالاترین میزان آفت کش هستند. آنها اغلب به آفت کش های بیشتری نیاز دارند زیرا به ویژه در برابر حشرات و بیماری ها حساس هستند.

اگرچه سیب‌ها معمولاً قبل از فروش شسته می‌شوند، اما مقدار باقی‌مانده آن ناشناخته است و ممکن است بسیار متفاوت باشد (تا حدی بسته به نوع و مقدار آفت‌کش استفاده‌شده).

با این حال، وزارت کشاورزی ایالات متحده و آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) یک پایگاه داده ملی باقیمانده آفت کش ها به نام برنامه داده های آفت کش (PDP) ایجاد کرده اند تا هر سال اطلاعات مربوط به باقیمانده آفت کش ها در مواد غذایی را جمع آوری کند.

سیب

یکی از رایج‌ترین آفت‌کش‌هایی که پس از برداشت روی سیب‌ها استفاده می‌شود، دی‌فنیل‌آمین است که برای جلوگیری از سوختن سیب یا قهوه‌ای شدن پوست که ممکن است در حین نگهداری رخ دهد، استفاده می‌شود.

یک تجزیه و تحلیل در سال 2016 از PDP نشان داد که 80٪ از 531 نمونه سیب حاوی بقایای این ماده شیمیایی در 0.002-3.8 ppm است که کمتر از سطح تحمل EPA 10 ppm است.

[12] سطح تحمل حداکثر مقدار باقیمانده مجاز در یک غذای خام است. این مقدار بر اساس بررسی مطالعات علمی متعدد برای تعیین اثرات مضر احتمالی این ماده شیمیایی بر انسان، میزان باقی مانده احتمالی باقیمانده در غذا یا روی غذا، و مقدار غذایی که مردم معمولا می خورند، است.

اگرچه مقداری باقیمانده آفت کش می تواند در گوشت نفوذ کند، شستن و کندن پوست سیب باعث حذف بیشتر آفت کش ها می شود. پوست سیب اکثر مواد شیمیایی گیاهی و فیبر سالم را تامین می کند، بنابراین حذف آن بهتر نیست.

اگر فردی چندین سیب در هفته می خورد و از میزان آفت کش های استفاده شده مطمئن نیست، خرید سیب های ارگانیک ممکن است یک گزینه باشد، اگرچه شواهد مستقیمی مبنی بر وجود تفاوت مهم در اثرات سلامتی در دسترس نیست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.