دعوا شدید دو کبوتر بر سر پسته خندان کرمان دردسر ساز شد!!

پسته: فواید، انواع، ارزش های غذایی و مکان یافتن آنها و همچنین بهزیستی و تغذیه , وبلاگ , توصیه های تغذیه ای آن به چه صورت است.

پسته: فواید، انواع، ارزش های غذایی و مکان یافتن آنها

پسته خندان کرمان یک لذت منحصر به فرد که به خاطر شیرینی لطیف و رنگ سبز زمردی خود متمایز است.

پسته (Pistacia Vera) با وجود اینکه به عنوان آجیل شناخته می شود، از نظر گیاه شناسی یک دانه است.

منشا آن بسیار باستانی است، برخی از یافته های باستان شناسی استفاده از آن را از هزاره هفتم قبل از میلاد برجسته کرده اند. در ترکیه.

بیایید با هم تمام رازها و ویژگی های پسته را کشف کنیم.

پسته میوه خشک است. پسته از خانواده بزرگ میوه های خشک است. آنها بذر Pistacia vera هستند، گیاهی با کشت بسیار قدیمی که منشأ آن در منطقه بین سوریه، آسیای صغیر، فلسطین و ترکمنستان است.

پسته

جنبه های گیاه شناسی پسته
نام «پسته» از دو واژه فارسی پسته و فستاق عربی گرفته شده است که نام‌های تداعی‌کننده‌ای هستند و صدای باز شدن پوسته آن هنگام رسیدن پسته را به یاد می‌آورند.

این گیاه بومی سوریه است اما طبق برخی مطالعات منطقه کشت اولیه نیز شامل آسیای صغیر، فلسطین، ترکمنستان است. ارتفاع متوسط ​​حدود 4-5 متر، می تواند از 8-10 متر نیز فراتر رود.

دارای پوست خاکستری خاکستری، تاج پهن و برگ های مرکب است، یعنی شاخه ای که چندین برگچه دارد.

میوه های پسته
درخت پسته بین فروردین تا اردیبهشت گل می دهد و لازم است از این دوره دچار سرمازدگی نشود. برداشت محصول از اواخر آگوست تا اکتبر انجام می شود.

بوته ها هر دو سال یکبار وارد مرحله تولید می شوند و به همین دلیل کشتزارها در زمان ها و مناطق مختلف انجام می شود تا بتوانند در طول سال برداشت ثابتی داشته باشند. میوه بیضی شکل است، به صورت دسته ای رشد می کند و پس از رسیدن قرمز می شود.

هنگامی که رشد میوه و پوسته موجود در داخل آن تمام شد، بزرگ شدن دانه شروع می شود: این فرآیند فشار داخلی را افزایش می دهد و در عرض شش هفته پوسته شکافته می شود. دانه تک و کشیده به رنگ سبز روشن است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.