زمان مصرف میوه خشک در 24 ساعت

یک تجزیه و تحلیل جهانی از مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر منتسب به عوامل خطر رفتاری و غذایی نشان می دهد که رژیم های غذایی کم میوه خشک اصفهان سومین عامل خطر مهم پس از فشار خون بالا و سیگار کشیدن فعال و غیرفعال است.

عوامل خطر سبک زندگی که مستقیماً یا از طریق شرایطی مانند افزایش فشار خون، گلوکز خون و کلسترول خون عمل می کنند.

از بین عوامل خطر رژیم غذایی فردی، مصرف کم میوه مهمتر از مصرف نمک زیاد در رژیم غذایی، مصرف الکل، و رژیم های غذایی کم حاوی آجیل و دانه ها، سبزیجات، غلات کامل و ماهی/غذاهای دریایی است.

یکی از توضیح های احتمالی برای نقش مهم میوه خشک محتوای مواد مغذی گیاهی آنها از جمله گروه اصلی به نام پلی فنول ها است.

اینها اجزای طبیعی غذاها و نوشیدنی ها هستند که می توانند بر فشار خون و گلوکز خون تأثیر بگذارند و برای کاهش خطر بیماری های مزمن متابولیک مانند بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع پیشنهاد شده اند.

مقایسه کشمش و انگور نشان می‌دهد که خشک‌کردن محتوای پلی‌فنل‌ها و در نتیجه فعالیت آنتی‌اکسیدانی را متمرکز می‌کند و این در مقایسه با سایر میوه‌های خشک سنتی تأیید می‌شود.

مقایسه میوه خشک استوایی وارداتی و آلو خشک با انگور و آلو تازه نشان می‌دهد که خشک کردن بر محتوای پلی فنول‌های فردی تأثیر می‌گذارد و تفاوت‌های گونه‌ای را برجسته می‌کند.

فراهمی زیستی مواد مغذی گیاهی در حال حاضر به طور کلی درک شده است، اما مزایای آنها بر سلامت و مکانیسم های عمل همچنان بحث برانگیز است.

این موارد در ابتدا در سلول های انسانی در شرایط آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفت و با مطالعات در مدل های حیوانی آزمایشی و در داوطلبان انسان سالم و در معرض خطر تکمیل شد.

اگرچه بسیاری از مواد مغذی گیاهی و میوه خشک خانگی آنتی اکسیدانی هستند، این مفهوم بر اساس مطالعات آزمایشگاهی است که محتوای آنتی اکسیدانی را به جای عملکرد ارزیابی می کند.

اندازه گیری فعالیت آنتی اکسیدانی اساساً محتوای پلی فنول را نشان می دهد، به جای ارائه اطلاعات در مورد تأثیر آن بر سلامت.

 • منابع:
  1. Dried fruit and public health
 • تبلیغات: 
  1. کودک فرانسوی با خوردن شکلات توانست قطاری را جا به جا کند
  2. جزیره مارها منطقه ممنوعه در برزیل که کسی حق ورود به آن را ندارد
  3. چگونه با پول کم زندگی مرفه داشته باشیم!
  4. با استفاده از کفش با خطر سکته قلبی خداحافظی نمایید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.