طلا انواع رنگبندیهای با شکوه دارد!

در هر دوی این موارد، کامیون ها سنگ معدن را برای فرآوری به کارخانه آسیاب منتقل نگهداری طلا در فویل آلومینیوم می کنند، جایی که سنگ ها به صورت گرد و غبار ریز خرد شده و با آب مخلوط می شوند تا دوغاب ایجاد شود.

اکسیژن و سیانید به دوغاب اضافه می شود که با هم واکنش می دهند و طلا را از سنگ جدا می کنند. این فرآیند به زالو زدن معروف است.

مرحله بعدی ذوب است که شامل قرار دادن طلای استخراج شده در کوره ای در حدود 1200 درجه سانتیگراد با مخلوط شیمیایی به نام Flux است که به حذف بیشتر مواد غیرطلا از سنگ نگهداری زیتون برای مدت طولانی معدن کمک می کند.

طلای مذاب سپس درون شمش‌های جامد ریخته می‌شود و سپس به پالایشگاه‌ها منتقل می‌شود و در آنجا می‌توانند ناخالصی‌های باقی‌مانده را از بین ببرند.

محصول نهایی آن شمش‌ها و سکه‌های طلای فوق‌العاده است که به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران، کلکسیونرها و دلالان وسواس زیادی نسبت به آن دارند.

منظورم این است که متوجه شدم نقره فروشی اصفهان، فقط به این زیبایی ها نگاه کنید، بشر از روزی که طلا کشف شد، طمع و ستایشش کرده است.

جالب اینجاست که اکثریت طلای جهان امروز در واقع در کف اقیانوس قرار دارد، اما در حال حاضر، ما روشی مقرون به صرفه یا سازگار با محیط زیست برای استخراج آن نداریم.

میل بشریت برای غنی سازی خود به شکل طلا، ثابتی است نقاشی با رنگ روغن که در طول تاریخ دیده ایم، و گاهی اوقات، این تمایل می تواند مسیر جالبی را طی کند.

 • منابع:
  1. Gold A True Store of Value
 • تبلیغات: 
  1. کارخانه چرم توسط حامیان محیط زیست به آتش کشیده شد!
  2. کشف بزرگترین شهاب سنگ قرن در ایران!
  3. ازدواج با ۴ دختر به صورت همزمان برای رو کم کنی
  4. با انجام کار اینترنتی در خانه روزانه 10 میلیون درآمد داشته باشید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.