گالن پلاستیکی دست دوم که قادر به تغییر اندازه است!

گالن پلاستیکی دست دوم یک پلاستیک نرم و انعطاف پذیر است که برای ساخت بسته بندی های پلاستیکی شفاف مواد غذایی، بطری های روغن پخت و پز، حلقه های دندان درآوردن، اسباب بازی های کودکان و حیوانات خانگی و بسته بندی تاول برای بی شمار محصولات مصرفی استفاده می شود.

معمولاً به عنوان ماده پوششی برای کابل های رایانه، ساخت لوله های پلاستیکی و قطعات لوله کشی و در شیلنگ های باغ استفاده می شود.

از آنجایی که پی وی سی در برابر نور خورشید و آب و هوا نسبتاً غیر قابل نفوذ است، از آن برای ساخت قاب پنجره، شیلنگ باغچه، خرطومی، تخت های مرتفع و پرده استفاده می شود.

پی وی سی پلاستیک سمی نامیده می شود زیرا حاوی سموم متعددی است که می تواند در طول چرخه زندگی خود شسته شود.

تقریباً تمام محصولاتی که از PVC استفاده می کنند برای ساخت خود به مواد اولیه نیاز دارند. کمتر از 1٪ از مواد PVC بازیافت می شود.

گالن

محصولات ساخته شده با پلاستیک PVC قابل بازیافت نیستند.

در حالی که برخی از محصولات PCV را می توان تغییر کاربری داد، محصولات PVC نباید برای کاربردهای غذایی یا برای استفاده کودکان مجددا استفاده شوند.

برای جلوگیری از اقلام ساخته شده با پلاستیک PVC، بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی را با بسته بندی های موم زنبور عسل قابل استفاده مجدد جایگزین کنید.

اسباب بازی های پلاستیکی با حیوانات پشمی احیا شده؛ و شیلنگ باغچه PVC خود را با شلنگ باغچه ایمن آب آشامیدنی.

LDPE اغلب در بسته‌بندی‌های کوچک، کیسه‌های لباس پاک‌کننده خشک، بطری‌های قابل فشار دادن و انواع کیسه‌های پلاستیکی مورد استفاده برای بسته‌بندی نان یافت می‌شود.

کیسه های پلاستیکی مواد غذایی که امروزه در اکثر فروشگاه ها استفاده می شود با استفاده از پلاستیک LDPE ساخته می شوند.

برخی از لباس ها و مبلمان نیز از این نوع پلاستیک استفاده می کنند.

LDPE نسبت به سایر پلاستیک ها سمی کمتری دارد و برای استفاده نسبتاً ایمن است. با این حال، معمولاً بازیافت نمی‌شود، اگرچه امروزه در بسیاری از جوامع در حال تغییر است زیرا برنامه‌های بازیافت پلاستیک بیشتری برای رسیدگی به این مواد آماده می‌شوند.

در صورت بازیافت، پلاستیک LDPE برای الوارهای پلاستیکی، تخته های محوطه سازی، آسترهای سطل زباله و کاشی های کف استفاده می شود.

محصولات ساخته شده با استفاده از LDPE بازیافتی به اندازه محصولات ساخته شده با پلاستیک پلی اتیلن پلی اتیلن بازیافت شده سخت یا سفت نیستند.

محصولات ساخته شده با استفاده از پلاستیک LDPE قابل استفاده مجدد هستند، اما همیشه قابل بازیافت نیستند.

باید با سرویس جمع آوری محلی خود بررسی کنید تا ببینید آیا آنها اقلام پلاستیکی LDPE را برای بازیافت می پذیرند یا خیر.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.